Eksperci

Kluczową umiejętnością eksperta w zakresie wywiadu i kontrwywiadu biznesowego jest zdolność do wydobycia na światło dzienne ukrytych informacji oraz ustalenie kluczowych zależności lub potencjalnie szkodliwych powiązań, które mogą wpływać na podejmowanie decyzji biznesowych.

Personel PWG "Skarbiec" jest zasilany osobami z doświadczeniem zawodowym w policji, wojsku, kontrwywiadzie i śledztwach finansowych.

Kluczowi eksperci PWG Skarbiec

Ciecierski Marek - ekspert w zakresie wywiadu gospodarczego i bezpieczeństwa informacji. Wykłada w kilku uczelniach warszawskich. Doktorat w zakresie nauk politycznych uzyskał w 1997 roku na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wiele lat pracował w administracji państwowej na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym, ekonomicznym i informacyjnym. W pracy naukowo-badawczej specjalizuje się w problematyce bezpieczeństwa, zwłaszcza informacyjnego i wywiadu gospodarczego. Autor kilkudziesięciu prac i artykułów z tego obszaru, opublikował m.in. prace: „Wywiad gospodarczy w walce konkurencyjnej przedsiębiorstw” (2007), „Wywiad biznesowy w korporacjach transnarodowych. Teoria i praktyka” (2009).

Nogacki Robert – właściciel Kancelarii Prawnej Skarbiec, ekspert w dziedzinie śledztw gospodarczych m.in. w sprawach WGI oraz Finroyal. Jest jednym z najczęściej przywoływanych w polskiej prasie specjalistów z zakresu międzynarodowej optymalizacji podatkowej i ochrony majątku przez ryzykiem roszczeń osób trzecich, uczestniczy w administrowaniu kilkuset międzynarodowymi strukturami holdingowymi, których łączna wartość aktywów wynosi na chwilę obecną ponad 2,5 miliarda złotych. W 2012 roku znalazł się na zaszczytnej liście "25 najcenniejszych nazwisk w polskim prawie" magazynu Gentleman, "30 Wschodzących Gwiazd Prawa" Dziennika Gazeta Prawa oraz "Stu najbardziej wpływowych dżentelmenów w Polsce".

Nierodka Krzysztof - specjalista ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu zabezpieczeń systemów teleinformatycznych. Krzysztof Nierodka swoje doświadczenie zdobywał w agencjach rządowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w wykonywaniu audytów bezpieczeństwa (w tym testów penetracyjnych) oraz opracowywaniu dokumentów polityk bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw. W ramach swojej praktyki zawodowej wiele uwagi poświęca również tworzeniu systemów przetwarzających i przesyłających informacje wrażliwe. W bieżącej pracy zawodowej zajmuje się reprezentowaniem na polskim rynku wiodących producentów technologii zabezpieczeń oraz doradztwem dla biznesu w zakresie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Tomaszewski Piotr – prokurent Profesjonalny Wywiad Gospodarczy Skarbiec Sp. z o.o., specjalista z zakresu wywiadu gospodarczego, wywodzący swoje doświadczenie z kilkunastoletniej pracy w agendach rządowych w kraju i zagranicą, związanej z pozyskiwaniem i analizą informacji z zakresu spraw polityczno - gospodarczych oraz realizowanych działań doradczych dla biznesu. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej (1992) i studiów podyplomowych w Akademii Obrony Narodowej (1995) w zakresie spraw zagranicznych. W bieżącej pracy zawodowej skupia się na praktycznym wdrażaniu elementów wywiadu gospodarczego do biznesu oraz organizacji kompleksowych systemów informacji strategicznej (SIS), jako narzędzia dla zapewnienia bezpieczeństwa i rozwoju działalności biznesowej. Piotr Tomaszewski specjalizuje się w doradztwie dla firm w zakresie organizacji i prowadzenia działalności koncesjonowanej w obszarze obrotu specjalnego.

Żak Waldemar – ekspert ds. wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego, od wielu lat doradza największym firmom w Polsce, jak chronić i pozyskiwać informacje poufne. Długoletni pracownik instytucji rządowych działających w obszarach związanych z analizą informacji z zakresu spraw polityczno - gospodarczych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wywiadem gospodarczym oraz bezpieczeństwem biznesu. W ramach swojej praktyki zawodowej wiele miejsca poświęca również doradztwu w zakresie prowadzenia działalności koncesjonowanej w obszarze obrotu specjalnego. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej (1987), studiów podyplomowych w Akademii Obrony Narodowej (1991) oraz Szkoły Głównej Handlowej (1993).

Surdyk Krzysztof – doktor nauk technicznych. Ekspert w zakresie bezpieczeństwa biznesu i wywiadu gospodarczego, wykładowca. Długoletni pracownik administracji państwowej na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem państwa, dyplomacją i strukturami międzynarodowymi. Był m.in. przedstawicielem RP w Centrum Satelitarnym Unii Europejskiej. Autor licznych publikacji z zakresu teorii sterowania, wybranych aspektów bezpieczeństwa narodowego i terroryzmu, bezpieczeństwa biznesu i wywiadu gospodarczego. Prezes Fundacji na Rzecz Wywiadu Gospodarczego Vis Magna.

 

Finroyal / Ambergold - śledztwo gospodarcze

Kancelaria Prawna Skarbiec we współpracy z PWG Skarbiec zajmuje się prowadzeniem spraw klientów Amber Gold oraz Finroyal.

Jako pierwsi wskazaliśmy kluczowe wątki afer Amber Gold, Finroyal, WGI i Interbrok

W dniu 17 sierpnia 2012 r., w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej mec. Robert Nogacki stwierdził, że "Wiele wskazuje na to, że we wszystkich tych sprawach sprawcy korzystali ze wspólnego know-how i częściowo znali się wzajemnie, być może pracując pod wspólnym kierownictwem - powiedział radca prawny. - Składane obecnie zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa są spóźnione o kilkadziesiąt miesięcy i traktuję je wyłącznie w kategoriach działań marketingowych - dodał."

Dzień później wątek ten został podjęty przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego: "ABW sprawdza również, czy Marcin P. nie był "słupem" dla interesów gangsterów. Agencja dowiedziała się bowiem, że właściciel Amber Gold rozmowy z właścicielem linii lotniczych prowadził w domu trójmiejskiego biznesmena, powiązanego z nieżyjącym już gangsterem Nikodemem S., ps. Nikoś. Jeden z najbogatszych Polaków miał być "prawdopodobnie inicjatorem" tych spotkań. - Ten człowiek prowadził różne interesy w Niemczech, tam też działał Nikoś. To towarzystwo dobrze się znało i współpracowało ze sobą. Badamy czy Marcin P. nie był po prostu "słupem", który został wykorzystany przez starych graczy do przeprowadzenia oszustwa – dodał w rozmowie z tvn24.pl śledczy." (źródło: TVN24)

Jako pierwsi, w dniu 1 sierpnia 2012 r. wyraziliśmy pogląd, że zakup linii lotniczych OLT był tylko formą wyprowadzenia pieniędzy klientów OLT. W wywiadzie dla TVN, mec. Robert Nogacki wyjasniał, że "Możemy jedynie spekulować, że ostatnie transakcje, jak straceńcze i skazane od samego początku na porażkę uruchomienie linii OLT Express a teraz zakup „Finroya”l, mogą wskazywać, że właściciele Amber Gold szukają możliwości doprowadzenia do upadłości spółki, w taki sposób, żeby nie ponosić odpowiedzialności karnej – uważa Robert Nogacki. - Im więcej podejrzanych transakcji, rozproszonych po całej Europie, tym trudniej będzie ustalić , gdzie podziały się pieniądze klientów Amber Gold."

W drugiej połowie sierpnia wątek ten został podjęty przez śledczych: "Według dotychczasowych ustaleń w sierpniu ubiegłego roku firma Amber Gold rozpoczęła intensywne działania zmierzające do zakupu udziałów w jednej z regionalnych linii lotniczych. Jak informuje tvn24.pl, linie te były w bardzo złej kondycji finansowej – miały prawie 2 miliony złotych zaległości w płaceniu podatków i odprowadzaniu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Marcin P. miał w nie zainwestować 14 mln zł. W trakcie negocjacji właścicieli zadłużonych linii lotniczych udostępnił Marcinowi P. jedyny samolot, jakim wtedy dysponował. "Powyższy samolot wykorzystywany był prawdopodobnie do lotów na teren Niemiec, rzekomo przewożąc znaczne ilości środków pieniężnych" – napisali funkcjonariusze ABW w planie śledztwa. Jak przyznał w rozmowie z tvn24.pl jeden ze śledczych, te informacje są sprawdzane. – Być może w ten dość prosty sposób środki z Amber Gold zostały wywiezione poza Polskę – stwierdził." [źródło: onet.pl]

Mec. Robert Nogacki z Kancelarii Skarbiec, Przemysław Wipler (PiS), Marcin Święcicki (PO) o Amber Gold i granicach odpowiedzialności państwa.

Polsat News, 09.08.2012 r.

[22 maja 2012] TVN UWAGA: Królewski przekręt

- Istnieje bardzo poważne prawdopodobieństwo, że Finroyal jest niczym innym jak piramidą finansową. A więc instytucją, która nie zajmuje się generowaniem żadnych rzeczywistych zysków, a jedynie spłacaniem jednych klientów, z wpłat dokonywanych przez innych klientów. Co oznacza, że prędzej czy później ten system będzie musiał runąć. A ponieważ nie jest to licencjonowana instytucja finansowa, to klienci nie otrzymają swoich środków – ostrzega Robert Nogacki.

[6 czerwca 2012] TVN UWAGA: Oszczędności utopione w piramidzie?

- Jeśli rzeczywiście tych pieniędzy w systemie jest mniej niż powinno, to klienci którzy pierwsi wystąpią o wypłatę pieniędzy do sądu , będą jedynymi klientami, którzy realnie pieniądze otrzymają – uważa Robert Nogacki, prawnik z kancelarii Skarbiec.

[1 sierpnia 2012] TVN UWAGA: Amber Gold kupił Finroyal czyli piramidalna transakcja

Dlaczego firma, która według ekspertów ekonomicznych może być piramidą finansową, kupuje inną firmę o równie wątpliwej reputacji? – Możemy jedynie spekulować, że ostatnie transakcje, jak straceńcze i skazane od samego początku na porażkę uruchomienie linii OLT Express a teraz zakup „Finroya”l, mogą wskazywać, że właściciele Amber Gold szukają możliwości doprowadzenia do upadłości spółki, w taki sposób, żeby nie ponosić odpowiedzialności karnej – uważa Robert Nogacki. - Im więcej podejrzanych transakcji, rozproszonych po całej Europie, tym trudniej będzie ustalić , gdzie podziały się pieniądze klientów Amber Gold.

Inne wypowiedzi:

Bankier.pl: Amber Gold kupił Finroyal?

Gazeta Wyborcza: Amber Gold kupił Finroyal, inną firmę z super 'lokatami'

Starsze publikacje

Przypomnijmy, że przed Finroyal jako pierwszy ostrzegał Portal Skarbiec.Biz - jeszcze w 2009 r.:

[16.01.2008] Finroyal / FRL Capital cz. 1

Od kilku dni w Internecie pojawiają się informacje na temat wejścia na polski rynek kapitałowy nowego gracza: Finroyal-FRL Capital Limited. Po wstępnej analizie oferty Finroyal (FRL Capital Limited) nie ukrywam bardzo poważnych trudności ze zweryfikowaniem informacji przedstawianych przez w/w spółkę.

Najnowsze publikacje
radca prawny Robert Nogacki, płk rez. dr inż. Krzysztof Surdyk

Sztuczna inteligencja w służbie OSINT

Więcej
radca prawny Robert Nogacki, płk rez. dr inż. Krzysztof Surdyk

Problemy analizy wywiadowczej

Więcej
telefon
kontaktowy

W przypadku pytań serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z nami drogą telefoniczną.
napisz
do nas wiadomość

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą poczty elektronicznej.
ZOBACZ JAK DOJACHAĆ DO NASZEGO BIURA SPRAWDŹ TUTAJ
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
http://