Afera Finroyal

Jako pierwsi wskazaliśmy kluczowe wątki afer Amber Gold, Finroyal, WGI i Interbrok

W dniu 17 sierpnia 2012 r., w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej mec. Robert Nogacki stwierdził, że "Wiele wskazuje na to, że we wszystkich tych sprawach sprawcy korzystali ze wspólnego know-how i częściowo znali się wzajemnie, być może pracując pod wspólnym kierownictwem - powiedział radca prawny. - Składane obecnie zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa są spóźnione o kilkadziesiąt miesięcy i traktuję je wyłącznie w kategoriach działań marketingowych - dodał."

Dzień później wątek ten został podjęty przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego: "ABW sprawdza również, czy Marcin P. nie był "słupem" dla interesów gangsterów. Agencja dowiedziała się bowiem, że właściciel Amber Gold rozmowy z właścicielem linii lotniczych prowadził w domu trójmiejskiego biznesmena, powiązanego z nieżyjącym już gangsterem Nikodemem S., ps. Nikoś. Jeden z najbogatszych Polaków miał być "prawdopodobnie inicjatorem" tych spotkań. - Ten człowiek prowadził różne interesy w Niemczech, tam też działał Nikoś. To towarzystwo dobrze się znało i współpracowało ze sobą. Badamy czy Marcin P. nie był po prostu "słupem", który został wykorzystany przez starych graczy do przeprowadzenia oszustwa – dodał w rozmowie z tvn24.pl śledczy." (źródło: TVN24)

Jako pierwsi, w dniu 1 sierpnia 2012 r. wyraziliśmy pogląd, że zakup linii lotniczych OLT był tylko formą wyprowadzenia pieniędzy klientów OLT. W wywiadzie dla TVN, mec. Robert Nogacki wyjasniał, że "Możemy jedynie spekulować, że ostatnie transakcje, jak straceńcze i skazane od samego początku na porażkę uruchomienie linii OLT Express a teraz zakup „Finroya”l, mogą wskazywać, że właściciele Amber Gold szukają możliwości doprowadzenia do upadłości spółki, w taki sposób, żeby nie ponosić odpowiedzialności karnej – uważa Robert Nogacki. - Im więcej podejrzanych transakcji, rozproszonych po całej Europie, tym trudniej będzie ustalić , gdzie podziały się pieniądze klientów Amber Gold."

W drugiej połowie sierpnia wątek ten został podjęty przez śledczych: "Według dotychczasowych ustaleń w sierpniu ubiegłego roku firma Amber Gold rozpoczęła intensywne działania zmierzające do zakupu udziałów w jednej z regionalnych linii lotniczych. Jak informuje tvn24.pl, linie te były w bardzo złej kondycji finansowej – miały prawie 2 miliony złotych zaległości w płaceniu podatków i odprowadzaniu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Marcin P. miał w nie zainwestować 14 mln zł. W trakcie negocjacji właścicieli zadłużonych linii lotniczych udostępnił Marcinowi P. jedyny samolot, jakim wtedy dysponował. "Powyższy samolot wykorzystywany był prawdopodobnie do lotów na teren Niemiec, rzekomo przewożąc znaczne ilości środków pieniężnych" – napisali funkcjonariusze ABW w planie śledztwa. Jak przyznał w rozmowie z tvn24.pl jeden ze śledczych, te informacje są sprawdzane. – Być może w ten dość prosty sposób środki z Amber Gold zostały wywiezione poza Polskę – stwierdził." [źródło: onet.pl]

Mec. Robert Nogacki z Kancelarii Skarbiec, Przemysław Wipler (PiS), Marcin Święcicki (PO) o Amber Gold i granicach odpowiedzialności państwa

[22 maja 2012] TVN UWAGA: Królewski przekręt

- Istnieje bardzo poważne prawdopodobieństwo, że Finroyal jest niczym innym jak piramidą finansową. A więc instytucją, która nie zajmuje się generowaniem żadnych rzeczywistych zysków, a jedynie spłacaniem jednych klientów, z wpłat dokonywanych przez innych klientów. Co oznacza, że prędzej czy później ten system będzie musiał runąć. A ponieważ nie jest to licencjonowana instytucja finansowa, to klienci nie otrzymają swoich środków – ostrzega Robert Nogacki.

[6 czerwca 2012] TVN UWAGA: Oszczędności utopione w piramidzie?

- Jeśli rzeczywiście tych pieniędzy w systemie jest mniej niż powinno, to klienci którzy pierwsi wystąpią o wypłatę pieniędzy do sądu , będą jedynymi klientami, którzy realnie pieniądze otrzymają – uważa Robert Nogacki, prawnik z kancelarii Skarbiec.

[1 sierpnia 2012] TVN UWAGA: Amber Gold kupił Finroyal czyli piramidalna transakcja

Dlaczego firma, która według ekspertów ekonomicznych może być piramidą finansową, kupuje inną firmę o równie wątpliwej reputacji? – Możemy jedynie spekulować, że ostatnie transakcje, jak straceńcze i skazane od samego początku na porażkę uruchomienie linii OLT Express a teraz zakup „Finroya”l, mogą wskazywać, że właściciele Amber Gold szukają możliwości doprowadzenia do upadłości spółki, w taki sposób, żeby nie ponosić odpowiedzialności karnej – uważa Robert Nogacki. - Im więcej podejrzanych transakcji, rozproszonych po całej Europie, tym trudniej będzie ustalić , gdzie podziały się pieniądze klientów Amber Gold.

Inne wypowiedzi:

Bankier.pl: Amber Gold kupił Finroyal?

Gazeta Wyborcza: Amber Gold kupił Finroyal, inną firmę z super 'lokatami'

Starsze publikacje

Przypomnijmy, że przed Finroyal jako pierwszy ostrzegał Portal Skarbiec.Biz - jeszcze w 2009 r.:

[16.01.2008] Finroyal / FRL Capital cz. 1

Od kilku dni w Internecie pojawiają się informacje na temat wejścia na polski rynek kapitałowy nowego gracza: Finroyal-FRL Capital Limited. Po wstępnej analizie oferty Finroyal (FRL Capital Limited) nie ukrywam bardzo poważnych trudności ze zweryfikowaniem informacji przedstawianych przez w/w spółkę.

telefon
kontaktowy

W przypadku pytań serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z nami drogą telefoniczną.
napisz
do nas wiadomość

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą poczty elektronicznej.
ZOBACZ JAK DOJACHAĆ DO NASZEGO BIURA SPRAWDŹ TUTAJ
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
www.bcc.org.pl
www.gazetafinansowa.pl
www.homemarket.com.pl
www.bookoflists.pl
www.spyshop.pl
www.vismagna.pl
wiarygodnafirma.pl
http://